Најдобри онлајн казина во Македонија во 2023 г.


Никогаш досега не било полесно да се пристапи до онлајн коцкање во Македонија. Не мора да седите на десктоп персонален компјутер, можете да играте и на мобилен уред, сеедно дали сте во метрополата Гевгелија или на бреговите на езерото во Охрид. Ќе ви биде мило да знаете дека ги обезбедивме најдобрите онлајн казина за македонските коцкари.

Пријавете се на еден од нашите онлајн казина оценет како врвен и откријте:

 • Илјадници бесплатни игри и игри за вистински пари
 • Лесно вложување и повлекување пари во МКД
 • Поддршка за клиенти на македонски и англиски
 • Првокласни безбедносни мерки
 • Поттикнувачи почетен бонус

Врвни казина за македонски играчи за 2023 г.

#1 Top Rated Casino
hk flag
 • Play 150+ free casino slots
 • Huge jackpots and wins
 • Daily free spin on the bonus wheel
2
hk flag
 • Over 80 slot machines to choose from
 • No download necessary
 • Daily chances to win free games
3
hk flag
 • Get free chips daily
 • Optimized for iPhones and Android devices
 • Win real material prizes

Избегнувајте ги најновите внесови во нашата црна листа на онлајн казина

Пред да препорачаме интернет казино, тоа мора да мине низ строги проверки за доследни исплати, почитување на бонуси, активност на службата за поддршка на клиенти, сигурност, безбедност и доверливост. Кога наидуваме на казино кое сметаме дека ќе претставува ризик за нашите корисници го ставаме на црна листа на локации кои треба да се избегнуваат. Опфатени се и најновите внесови.

Играјте бесплатни игри

Можете да играте многу разни казино-игри бесплатно на нашата веб-локација. Проверете ги достапните игри подолу!

Roulette
Играј сега
American Roulette
Играј сега
European Roulette
Играј сега
American Roulette
Играј сега
Zoom Roulette
Играј сега
Search IconИзвинете, нема погодокПребарувајте друг термин

Пронаоѓање казино

Најдете го своето совршено казино

What game do you want to play most?

Select one of the following options
Slots
Slots
Roulette
Roulette
Blackjack
Blackjack
Baccarat
Baccarat
Sic Bo
Sic Bo
Pai Gow
Pai Gow
Keno
Keno
Craps
Craps
Bingo
Bingo
Video Poker
Video Poker

Коцкарски факти за Македонија

Bank

90%

Околу 90% од гостите во казината во гевгелија се од грција

Live Dealer

18

Законската возраст за коцкање во македонија е 18 години

Games

2011

Законодавството за коцкање почна да важи во 2011 година

Money

Гевгелија

Гевгелија има најмногу коцкарски објекти

Како нашите експерти ги оценуваат казината

Проверка на историјатот и на безбедноста

Пред да продолжиме со проверката на казиното, правиме испитување на неколку главни точки кои ни покажуваат дали казиното е од доверба или не. Важен критериум се лиценцата на казиното или онлајн коцкарската локација, бидејќи оценуваме само лиценцирани казина. Друга важна точка е безбедноста на казиното и затоа проверуваме дали врската со веб-локацијата и софтверот е целосно шифрирана и обезбедена со SSL. Последно, но не и неважно, правиме проверка на историјатот на компанијата, каде е регистрирана и кој стои зад неа и дали се јавна компанија или не.

Поднесување влогови и контактирање на поддршката за клиенти

Многу важен момент за едно казино да добие позитивен глас од нас, е колку лесно може да се направи влог. Во овој чекор, ги проверуваме сите прифатени методи за поднесување влог и проверуваме дали најпопуларните, како Visa, Master Card, банкарски пренос, Paypal, Neteller и други се вклучени. Во текот на овој чекор анонимно стапуваме во контакт со службата за поддршка на клиенти со многу конкретни прашања и проблеми.

Играјте игри и земете кеш награди

Последниот чекор во нашиот процес на проверка е веројатно најважниот за секој онлајн казино-играч. Со нашите тазе вложени средства, играме многу казино игри онлајн, како слот-машини, блекџек и рулет, покер и други, како што се спортско обложување или лотарии. Преостанатите средства и добивките се исплаќаат. Екстра поени добиваат казината со брза исплата.

Оценување на казиното

Ако сите чекори погоре добиле позитивна оценка, ќе дадеме позитивна оценка и ќе напишеме позитивен коментар за нашите наоди. Секое казино се проверува повторно секои 3 месеци и нашите оценки се ажурираат во согласност со тоа. Бидејќи се залагаме за транспарентност, ги наведуваме сите добри и лоши оценки за секое казино. Казината кои ќе добијат лоша оценка се ставаат на нашиот црн список, така, вие како играчи, можете да бидете сигурни дека вашите пари и добивки се безбедни, бидејќи ќе ги избегнувате тие казина.

Врвни казина за македонски играчи за 2023

Rank Казино Bonus Offer Number of Games Брзина на исплата Play Online
#1
Gambino Slots
200 FREE Spins & 100K FREE Gold Coins
150+
0-4 days
#2
My Jackpot
Free Chips @ Signup
100
N/A
#3
Vera Vegas
Free Chips @ Signup
90
N/A
#4
Heart Of Vegas
Free Chips @ Signup
-
-

Онлајн казино и коцкарски игри

Слот машини

Слот машини

Ако сакате игра во која е важна само среќата, слот-машините може да се совршен избор за вас. Ќе најдете најразновидни и различни слот-игри со сопствена исплата, правила и стил. Изберете едноставни класични слот-машини со три тркала или изберете нешто покомплицирано со слот-игрите со мулти исплати.

Слот-машини со прогресивен џекпот

Слот-машини со прогресивен џекпот

Кога мислите дека ве служи среќата, одете на слот-машините со прогресивен џекпот. Овие игри се поврзани со други водечки онлајн казина, што значи дека џекпотот брзо расте до милиони долар. Потребни се малку вештина и многу среќа за да се победи!

Видео покер

Видео покер

Видео покерот ви дава можност да направите најдобра рака за покер, но без да мора да играте против други играчи. Доволни сте вие и компјутерскиот софтвер. Плус, оваа игра има еден од највисоките проценти на исплата во казиното.

Покер

Покер

Откријте различни видови покер игри, од класичен покер до покер со три карти и Texas Hold’em. Ако мислите дека сте вешт/вешта и имате покерско лице, проверете ги тековните покер турнири каде што секакви награди чекаат да бидат освоени.

Блекџек

Блекџек

Без оглед на условите за освојување награда, за забава и за возбуда можете да се потпрете на многуте варијации на блекџек. Класичен, прогресивен, Vegas Strip и европски блекџек се само некои од достапните опции.

Рулет

Рулет

Како една од најпознатите казино-игри, рулетот може да се игра со многу или со малку стратегија. Не пропуштајте ги варијантите како европски рулет, мини рулет и прогресивен рулет.

Игри со крупие во живо

Игри со крупие во живо

Донесете го казиното во својот дом со игри во живо! Поврзете се со вистинско казино преку видео пренос. Блекџек, рулет и покер во живо се само неколку од опциите кои ги имате. Разговарајте со крупието и искусете автентична казино атмосфера во удобноста на својот дом.

Спортско обложување

Спортско обложување

Ставете ги своите влогови на победникот на следниот крикет-меч или изберете го својот омилен коњ за да видите дали среќата е на ваша страна.

Други игри

Други игри

Изберете едноставни игри како што се картите за гребење, кено и бинго. Тие се одлични за кога сакате да го релаксирате мозокот, а сепак сакате да си ја пробате среќата.

Онлајн коцкање со вистински пари

Сите најдобри македонски онлајн казина ви дозволуваат да играте бесплатни игри. Тоа е одличен начин да се запознаете со операторот и софтверот, но го ограничува вашето целосно казино-искуство. За да го искористите најдобро што можете своето време, играњето за вистински пари е моментот кога почнуваат забавата и акцијата. Еве неколку предности на играњето со вистински пари.

 • Добивате пристап до целосна колекција казино-игри
 • Профитирате од програмите за бонуси (вклучувајќи и одличен почетен бонус)
 • Собирате поени за лојалност со кои можете да добиете дополнителни казино-кредити
 • Дополнителни награди и промоции кои казиното редовно ги нуди
 • Ексклузивен пристап за турнирите за кои мора да имате покана

Мобилни казино-игри

Во Македонија, многу коцкари можеби сакаат да играат со мобилен уред. Можете да играте голем избор на мобилни игри каде било и кога било! Нашите препорачани казина се компатибилни со сите популарни смартфони и таблети како што се Android и Apple. Ќе најдете апликации за преземање за Android и iOS. Многу казина нудат инстант-игра, ви дозволуваат да пристапите директно до игрите преку вашиот претпочитан интернет прегледувач. Тоа е најдобриот начин на играње на слот-машини, игри на маса, дури и игри во живо, Внимавајте да не користите јавна Wi-Fi-мрежа кога вложувате или повлекувате пари од казино-сметката, бидејќи јавните мрежи не се безбедни.

  Live Baccarat Mobile

  Казина во Македонија

  Македонија е дом на многу казина, од кои повеќето се во Гевгелија (град познат уште и како Лас Вегас на Балканот!) Тие се популарни и кај локалните и кај странските туристи и нудат голем избор на игри на маса, слот-машини и ВИП-простории.

  Хотел и казино „Аполонија“

  Ова казино постои од 1984 г. Нуди 130 слот-машини и 16 маси за рулет, блекџек и отворен покер „Аполонија“. Ако сакате луксуз и нонстоп играње, тогаш казиното „Аполонија“ е одличен избор за вас. Тоа е бутик казино и дозволува влез на лице кои имаат над 29 години.

  Контакт

  • Гевгелиски Партизански Одред 1, 1480 Гевгелија, Македонија
  • +389 34 213 222
  • Отворено нонстоп
  • info@apolloniacasino.com
  Casino Hotel Apolonia

  Казино и хотел „Фламинго“

  Казино хотелот „Фламинго“ има статус на една од најпопуларните атракции за забава во регионот. Тука можете да играте и да живеете во луксуз. Нуди над 940 слот-машини. Џекпотите се од 50 до 10 000 ЕУР, така, и редовните и повремените играчи ќе најдат нешто забавно за себе. Има и спа и ноќен клуб.

  Контакт

  • Казино хотел „Фламинго“, Макотен ДООЕЛ, Гевгелиски граничен премин, 1480 Гевгелија, Македонија
  • +389 34 210 210
  • Отворено нонстоп
  • info@casino-f.com
  Casino Hotel Flamingo

  „Рамада“ плаза хотел и Казино „Принцес“

  Ова казино е во рамките на 5-ѕвезден луксузен хотел. Има многу објекти како што се спа центарот, внатрешните и надворешните базени и ноќен клуб. Во самото казино, ќе најдете 4 000 квадратни метри со игри отворени нонстоп. Има над 500 слот-машини, како и рулет, игри на во живот, покер и гурмански ресторан.

  Контакт

  • Групација „Принцес“, Доо Граничен премин „Богородица“, 1480 Гевгелија, Македонија
  • +389 34 219 500
  • Отворено нонстоп
  • info@rpgevgelija.com
  Casino Ramada Princess

  Казино „Ле гранд“

  Ова казино во Скопје е во хотелот „Холидеј ин“ кој е лоциран во градскиот центар. Казиното има ВИП-просторија за редовните играчи, како и квалитетен избор на нормални соби и маси за рулет, блекџек, покер и секако, слот-машини.

  Контакт

  • „Филип Втори Македонски“ бр. 5, 1 000 Скопје, Македонија
  • +389(0) 23 114 562
  • Отворено нонстоп
  • casino@legrandcasinoonline.com
  Casino Le Grand

  Што да се игра сега? Проверете го македонското онлајн казино бр. 1

  Најчесто поставувани прашања

  Кои казино-игри се популарни во Македонија?

  Македонците сакаат многу казино игри, но некои се сметаат за попопуларни од другите. Онлајн слот-машините и слот-машините во живо се меѓу најпопуларните.

  Може да играм со македонски денари?

  Да, повеќето казина препорачуваат да смениме денари. Ако МКД не е наведен како прифатлива валута, може да ги смените парите во УСД, ЕУР или ГБП. Ако менувате пари, внимавајте на можниот надомест.

  Како вложувам и земам исплата од македонските онлајн казина?

  Македонските играчи можат обично да користат кредитна или дебитна картичка за да направат влог или да земат исплата. Банкарските преноси се друга опција за големи трансакции. Во зависност од казиното, методите за плаќање како е-паричниците PayPal исто така може да бидат достапни.

  Мора ли да играм за вистински пари?

  Не, можете да играте бесплатни игри во кое било од казината што ви ги препорачуваме. Кога ќе почувствувате дека сте научиле доволно за играта, софтверот или казиното, можете да почнете да играте за вистински пари и да профитирате од бонусите на казиното..

  Можам да играм на своите мобилни уреди?

  Да, можете да играте најдобри вистински и бесплатни игри со мобилен уред како што се смартфони и таблети Android, iPhone или iPad-уреди. Обично можете да изберете инстант опција за играње или да преземете казино апликација.

  Што е почетен бонус и како можам да го подигнам?

  Почетен бонус е промотивен поттик кој им се нуди на новите играчи на некое онлајн казино. Ќе треба да вложите минимален износ вистински пари за да можете да го прифатите бонусот кој обично е соодветна процентуална понуда. За да го подигнете, пријавете се за бесплатна сметка. Повеќето македонски казина ќе прашаат дали сакате и тогаш можете да потврдите или одбиете. Ако не ја прифатите понудата, може да го изгубите бонусот. Други казина ви даваат одреден број денови во кој можете да го искористите бонусот.

  Каде можам да ги најдам најдобрите онлајн-казина?

  Токму тука можете да најдете казина со највисоки оценки во Македонија! Нашиот искусен и вешт тим за оценување на Casino.org одвои време за внимателно да процени стотици различни локации пред да им ги препорача најдобрите на македонските коцкари. Ако сте избрале казино кое сме го препорачале ние, можете да бидете сигурен/сигурна дека е безбедно и сигурно казино кои ви нуди најдобро можно коцкарско искуство.

  Одговорно коцкање

  Пред да почнете да се коцкате онлајн, важно е да ги прифатите правилата за одговорно коцкање. Придржувајте се до нив и можеби ќе можете да избегнувате стресни околности. За да бидете одговорен коцкар, треба:

  • До доживувате коцкањето како облик на забава, не како начин на заработување пари
  • Да не се обложувате во износи кои не можете да ги изгубите или да се обложувате со пари кои инаку ви требаат (за сметки, кирија и слично)
  • Да го разбирате и прифаќате принципот на играта и така да ги препознавате шансите за добивка
  • Да ги прочитате внимателно правилата и условите
  • Никогаш да не ги зголемувате влоговите за да надоместите загуба
  • Да избегнувате да пиете алкохол додека се коцкате